Nominats als Premis Butaca19a edició


DSCN2335

Nominats als Premis Butaca19a edició

Els principals nominats són, amb 7 categories, els espectacles ‘Els feréstecs’ del Teatre Lliure i ‘Barcelona’ del TNC, amb 5 nominacions, el musical ‘T’estimo, ets perfecte… ja et canviaré’; amb 4 nominacions, ‘El Nom’, ‘L’onada’, ‘La Bête’, ‘Smiley’ i ‘El principi d’Arquimedes’.

El premi d’honor agafa el nom de Premi d’Honor Anna Lizaran.

Els Premis Butaca de Teatre de Catalunya, s’entregaran el proper 3 de desembre a la Sala Tallers del TNC

Ja podeu votar a http://www.premisbutaca.cat/2013/
Nominats al millor muntatge:

– ‘Els Feréstecs’ (Teatre Lliure)

– ‘Barcelona’ (TNC)

– ‘L’onada’ (Teatre Lliure)

– ‘La Bête’ (TNC)

– ’28 i mig’ (La Perla 29)

Nominats a millor direcció:

- Lluís Pasqual per ‘Els Feréstecs’

– Joel Joan per ‘El nom’

– Guillem Clua per ‘Smiley’

– Pere Riera per ‘Barcelona’

– Oriol Broggi per ’28 i mig’

Nominats a millor actor:

- Pol López per ‘Ivan i els gossos’

– Jordi Bosch per ‘Blackbird’

– Albert Triola per ‘Smiley’

– Eduard Farelo per ‘L’Onada’

– Pablo Derqui per ‘Roberto Zucco’

– Toni Gomila per ‘Acorar’

Nominades a millor actriu:

- Míriam Iscla i Emma Vilarasau per ‘Barcelona’

- Mercè Arànega per ‘Bona gent’

– Bea Segura per ‘Blackbird’

– Carlota Olcina per ‘Oleanna’

– Fina Rius per ‘Afterplay’

Nominades Actriu de repartiment

Laura Aubert (Els Ferèstecs

Laura Conejero (Els Ferèstecs)

Rosa Renom (Els Ferèstecs)
.
Roser Batalla (El Principi d’Arquímides)

Sandra Monclús (El Nom)

Nominats Actor de repartiment

Lluís Villanueva (El Nom)

Marcel Borràs (Pàtria)

Xicu Masó (Els Ferèstecs)

Àlex Casanovas (Bona Gent)

Fermí Reixach (Pàtria)

Nominades Actriu de musical

Mercè Martínez (T’estimo, ets perfecte, ja et canviarè)

Muntsa Rius (T’estimo, ets perfecte, ja et canviarè)

Maria Santallusia (The Wild Party)

Gràcia Fernández (Le llaman Copla)

Nominats Actor de musical

Jordi Vidal (T’estimo, ets perfecte, ja et canviarè)

Frank Capdet (T’estimo, ets perfecte, ja et canviarè)

Toni Vinyals (La Flauta Màgica)

Xavi Duch (The Wild Party)

Nominats Millors muntatges de petit format nominats:

– ‘Smiley’ (Flyhard produccions)

– ‘El Principi d’Arquímedes’ (S. Beckett-Obrador/Grec’12/Ass.Verins Escènics)

– ‘Afterplay’ (CAET/Mola Produccions)

– ‘Ivan i els gossos’ (T. Lliure)

– ‘Cosmètica de l’enemic’ (S.Muntaner/CAER)

Nominats Muntatge musical:

– ‘La flauta màgica’ (Cia. Dei Furbi)

– ‘T’estimo, ets perfecte, ja et canviaré’ (Vania produccions)

– ‘The wild party’ (Vocal Factory Bcn/T.Gaudí)

Nominats Espectacles de dansa

– ‘Siena’ (Cia. La Veronal/Mercat de les Flors/Hellerau Centre Europeu de Dresden)

– ‘A place to bury the estrangers’ (Roberto Olivan/EnclaveArts/Mercat de les Flors)

– ‘Concierto Concepto’ (Brodas Bros/Varium)

Nominats Text teatral

Josep Mª Miró i Coromina (El Principi d’Arquímides)

Guillem Clua (Smiley)

Jordi Casanovas (Pàtria)

Esteve Soler (Contra l’Amor)

Nominats Vestuari

Alejandro Andújar i Luis Espinos (Els Ferèstecs)

María Araujo (La Bête)

Mariel Soria (Ball de Titelles)

Georgina Viñolo (Barcelona)

Nominats Espectacle per a públic familiar

Raspall (Teatre Nu)

Constelaciones (Mercat de les Flors/T.Abadia/Comunidad de Madrid))

La Dona vinguda del futur (TNC/La Troca)

Nominats Producció espanyola o internacional

The Master and Margarite (Direcció de Simon McBurney)

Juicio a una Zorra (Direcció de Miguel del Arco)

Les Tres Germanes (Direcció de Declan Donellan)