Signatures Sant Jordi 2014


Signatures Sant Jordi 2014

SantJordi2014

 

 

 

 

 

 

 

Mercedes Abad

(La niña gorda)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Llibreria Jaimes (València, 318)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Jussi Adler-Olsen

(Expediente 64)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

Ferran Adrià

(La comida de la familia – El menjar de la família)

12h – 14h: Llibreria Universitària (Passeig de Gràcia / Ronda Sant Pere)

16h – 18h: Llibreria Universitària (Passeig de Gràcia / Ronda Sant Pere)

20h – 21h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

Josef Ajram

(No sé donde está el límite pero sí sé donde no está)

(No sé on és el límit, però sé on no és)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 18h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Toni Albà

(Ser o no ser catalans)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Arcadi Alibès

(100 motius per córrrer)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Marta Altés

(Soy un artista – Sóc un artista)

11h – 12h: El Petit Príncep Al·lots (Rambla de Catalunya / Consell de Cent)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Noelia Amarillo

(Quédate a mi lado)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

Víctor Amela

(Amor contra Roma)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

16h – 17h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

Roser Amills

(M’agrada el sexe – Me gusta el sexo)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

Carmen Amoraga

(La vida era eso)

11h – 12h: Campus (La Rambla, 135)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Iñaki Anasagasti

(Jarrones chinos)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: Mobile World Centre (Fontanella, 2)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Julio Anguita

(Contra la ceguera)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: Mobile World Centre (Fontanella, 2)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Nacho Ares

(El sueño de los faraones)

13h – 14h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

17h – 18h: Museu Egipci (Rambla Catalunya / Aragó)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

Bernardo Atxaga

(Días de Nevada)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Jordi Badia i Luisjo Gómez

(La creu de Saraís – La cruz de Saraís)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

17h – 18h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Pare Manel (Rambla Catalunya / Gran Via)

Guillem Balagué

(Messi)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Campus (La Rambla, 135)

Salvador Balcells

(Tempesta al bàltic)

11h – 12h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

16h – 17h: Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

18h – 19h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

Jaume Barberà

(9N 2014)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Llibreria Jaimes (València, 318)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Xavier Barriga

(Pan hecho en casa y con el sabor de siempre)

(Pa fet a casa i amb el gust de sempre)

12h – 13h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

Lluís Bassat

(La creatividad)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Garbí (Via Augusta, 9)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Iolanda Batallé

(Faré tot el que tu vulguis – Haré todo lo que tú quieras)

11h – 12h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

Manuel Bauxaulí

(La cinquena planta)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Ángela Becerra

(Memorias de un sinvergüenza de siete suelas)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

Germà Bel

(Anatomia d’un desengany – Anatomía de un desencuentro)

10:45h – 11:15h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Dolo Beltrán

(Pequeños desastres y otras alegrías)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Principal de los Libros (Rambla Catalunya / València)

16h – 17h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Antiga Fàbrica Damm (Rosselló, 515)

Jaume Benavente

(Dibuix a les fosques)

11h – 12h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

12h – 13h: Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

13h – 14h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

16h – 17h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

19h – 20h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

Sebastià Bennasar

(Badia de Mindelo)

10h – 11h: Espai Mallorca (Plaça de Vicenç Martorell, 1)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Ona Llibres (Gran de Gràcia, 117)

17h – 18h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

19h – 20h: La Memòria (Plaça de la Vila de Gràcia)

20h – 21h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

Sara Berbel

(Ideas que cambian el mundo)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Blue Jeans

(¿Puedo soñar contigo? – Puc somiar-te?)

11h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

17h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Antoni Bolinches

(Amor al segon intent)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

12h – 13h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Manel Bonany

(L’esclau de la sal)

19h – 20h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

Paula Bonet

(Qué hacer cuando en la pantalla aparece The end)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

20h – 21h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Jordi Bordas

(La ciudad plácida)

bordas

11h – 12h: Club Tennis Barcino (Narcisa Freixas, 2)

16h – 17h: Principal de los Libros (Rambla Catalunya / València)

17h – 18h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

Alfred Bosch

(Como amigos: La independencia de Cataluña interesa a los españoles)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Xavier Bosch

Euforia

11h – 12h: Òmnium (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

Pemón Bouzas

(La voz del viento)

17h – 19h: Centro Gallego de Barcelona (Rambla Caputxins, 35)

Pep Bras

(La niña que hacía hablar a las muñecas)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Ben Brooks

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

20h – 21h: Bar Masia (Elisabets, 16)

Andreu Buenafuente

(El culo del mundo)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Antonio Cabanas

(El secreto del Nilo)

17h – 18h: Museu Egipci (Rambla Catalunya / Aragó)

Imma Cabré

(Els senyors del poder)

14h – 15h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

Jaume Cabré

(Jo confesso / Senyoria – Señoría)

13h – 14h: Òmnium (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Òmnium (Rambla de Catalunya / Diputació)

Àlvar Caixal

(Les llavors del silenci)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Enric Calpena

(Memòria de sang – Memoria de sangre)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

18h – 19h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Lluís Calvo

(L’endemà de tot)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Alfons Cama i Saballs

(Un pessic de l’ànima)

12h – 13h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

David Cantero

(El viaje de Tanaka)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Sor Lucía Caram

(A Dios rogando)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

16h – 17h: Llibreria Claret (Roger de Llúria, 5)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Josep-Lluís Carod-Rovira

(2014)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Francesc de Carreras

(Paciencia e independencia)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Joan Carreras

(Cafè Barcelona)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

18h – 19h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Mónica Carrillo

(La luz de Candela)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Campus (La Rambla, 135)

16h – 17h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

Jorge Carrión

(Librerías)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Memòria (Plaça de la Vila de Gràcia)

Ángel Carromero

(Muerte bajo sospecha: Toda la verdad sobre el caso)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

David Casado Aguilera

(Un verano en la casa azul)

12h – 13h: Pequod Llibres (Plaça de la Vila de Gràcia)

17h – 18h: Abacus de Terrassa (Font Vella, 72-78)

Albert Castellón

(Catalonia, next brand in Europe)

17h – 18h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

David Castillo

(Barcelona no existeix)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

18h – 19h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

Domingo Catalán i Ignasi Gaya

(Domingo Catalán: De 0 a 100)

12h – 13h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Botiga Intempèrie (Villarroel, 184)

19h – 20h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Rafael Chirbes

(En la orilla)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

Jordi Clos

(Con la vida en los talones)

12h – 13h: Museu Egipci (Rambla Catalunya / Aragó)

18h – 19h: Museu Egipci (Rambla Catalunya / Aragó)

Jaume Clotet i David de Montserrat

(Lliures o morts)

12h – 13h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Flavia Company

(Por mis muertos)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

M. Mercè Cuartiella

(L’afer marsellès)

12h – 13h: Abacus Figueres (Plaça del Gra, 7, Figueres)

17h – 18h: Pare Manel (Rambla Catalunya amb Gran Via)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Manuel Cuyàs

(El nét del pirata)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

Antoni Daimiel

(El sueño de mi desvelo)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

Mark Z. Danielewski

(La casa de hojas)

22/04 (19:30h): CCCB (Montalegre, 5)

11h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Jenn Díaz

(Es un decir – Mujer sin hijo)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Pequod Llibres (Plaça de la Vila de Gràcia)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

Jorge Díaz y Javier Ikaz

(Yo fui a EGB)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

Joël Dicker

(La verdad sobre el caso Harry Quebert – La veritat sobre el cas Harry Quebert)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Rosa Díez

(A favor de España)

16h – 17h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

17h – 18h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

Lancy Dodem

(Mi viaje al norte)

11h – 13h: Fundació Vicente Ferrer (Adreça per determinar)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: Llibreria Claret (Roger de Llúria, 5)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

19h – 20h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

Jair Domínguez

(99 coses que hem d’aniquilar si som independents)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

Juan Eslava Galán

(La primera guerra mundial contada para escépticos)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Campus (La Rambla, 135)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Miki Esparbé, Paco Caballero i Mar Guixé

(Sóc el teu príncep blau però ets daltònica – Soy tu príncipe azul pero eres daltónica)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

14h – 15h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Belén Esteban

(Ambiciones y reflexiones)

11h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

17h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Dr. Eduard Estivill

(Nen, a dormir – Duérmete, niño – Les anècdotes del Dr. Estivill – Las anécdotas del Dr. Estivill)

11h – 12h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

13h – 14h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

Pilar Eyre

(Franco confidencial)

11h – 12h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Campus (La Rambla, 135)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Glòria Falcón

(Núvol – Nube)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

19h – 20h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

Empar Fernández

(La mujer que no bajó del avión)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

19h – 20h: Abacus Cornellà de Llob. (Rambla Anselm Clavé amb Plaça Església)

Odile Fernández

(Mis recetas anticáncer)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Xavier B. Fernández

(El amante de la mujer árbol)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

17h – 18h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

Agustín Fernández Mallo

(Limbo)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Llibreria + Bernat (Av. Diagonal, 609)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Dra. Montse Folch

(L’enzim mediterrani – La enzima mediterranea)

11h – 12h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16h – 17h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

Frederick Forsyth

(La lista)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Patricia Gabancho

(Les dones del 1714)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

12h – 13h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: Born (Plaça Comercial, 12)

17h – 18h: Atzavara (Escorial, 94)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

20h – 21h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

Luz Gabás

(Regreso a tu piel)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Carles Gaig, Mey Hofmann, Albert Raurich i Xavi Franco

(Cuina fàcil dels grans xefs – Cocina fácil de los grandes chefs)

12h – 13h (Carles Gaig): Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h (Mey Hoffman): FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h (Albert Raurich): Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

18h – 19h (Xavi Franco): FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Christian Gálvez

(Matar a Leonardo da Vinci)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

David Gálvez

(Cartes mortes)

16h – 17h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

Yannick Garcia

(La nostra vida vertical)

10h – 11h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

13h – 14h: Llibreria Jaimes (València, 318)

16h – 17h: Llibreria Documenta (Cardenal Casañas, 4)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

_______

Pedro García Aguado

(Cuaderno de rebeldes)

aguado

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

_______

Begoña García Carteron

(El barri del sorral – El barrio de la playa)

elbarriodelaplaya

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

13h – 14h: Antinous (Les Rambles, 74)

16:30h – 18:30h: Cómplices (Plaça de la Mercè / Ample)

18:30h – 20h: La Garba (Passeig Joan de Borbó, 10)

_______

Joan Garriga

(La llave de la buena vida)

garriga

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

_______

Ramon Gener

(Si Beethoven pogués escoltar-me)

GENER

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: Pare Manel (Rambla Catalunya amb Gran Via)

_______

Martí Gironell

(El primer heroi – El primer héroe)

gironell

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Juan Gómez-Jurado

(El Paciente)

jurado

11h – 12h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Campus (La Rambla, 135)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

Ángeles González-Sinde

(El buen hijo)

11h – 12h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Carla Gràcia

(Set dies de Gràcia – Siete días de Gracia)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: La Memòria (Plaça de la Vila de Gràcia)

13h – 14h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

18h – 19h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

El Gran Wyoming

(No estamos locos)

11h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

Almudena Grandes

(Las tres bodas de Manolita)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

Luis Miguel Guerra

(Annual: Un cementerio sin tumbas)

13h – 14h: Hipercor de Cornellà (Salvador Dalí, 15)

15h – 16h: Llibreria La Ploma (Sicília, 332)

17h – 18h: El Corte Inglés Can Dragó (Passeig d’Andreu Nin, 51)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Gaspar Hernàndez

(La terapeuta)

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

Nieves Herrero

(Lo que escondían sus ojos)

12h – 13h: Garbí (Via Augusta, 9)

13h – 14h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

Màxim Huerta

(La vida soñada)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Francisco Ibáñez

(Toda su obra)

ibañez

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

Rafael Jiménez

(Inchaurrondo blues)

12h – 13h: Principal de los Libros (Rambla Catalunya / València)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18:30h – 19:30h: Casa de Melilla (Rosselló i Portell, 12)

Sebastià Jovani

(L’Ètica)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Philip Kerr

(Un hombre sin aliento)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

15:30h – 16:30h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

Eduardo Lago

(Siempre supe que volvería a verte, Aurora Lee)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

16h – 17h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

17h – 18h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Donna Leon

(Muerte entre líneas – Mort entre línies)

11h – 12h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Loles León

(Cocinando con Loles)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 18h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

18h – 19h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

Vador Lladó

(El secreto del vodka – El secret del vodka)

16h – 17h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

19h – 20h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

20h – 21h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Jofre Llombart

(Doncs jo, ara, votaré sí)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

16h – 17h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

18h – 19h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

19h – 20h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

L luís Llort

(Si quan et donen per mort un dia tornes)

20h – 21h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

Ray Loriga

(Za, Za, el emperador de Ibiza)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Gregorio Luri

(Val més educar – Mejor educados)

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

Lyona

(Mis primeros primeros besos)

11h – 12h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

20h – 21h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Salvador Macip i Chris Willmott

(Jugar a ser déus)

macip

11h – 12h: Abacus (Plaça de Sants)

13h – 14h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Bromera (Rambla de Catalunya, 45)

18h – 19h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

José Antonio Marina

(Los miedos y el aprendizaje de la valentía)

(Les pors i l’aprenentatge de la valentia)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Lola Mariné

(Nepal, cerca de las estrellas)

12h – 14h: Parnass Ediciones (Rambla Catalunya, 26)

15h – 16h: Llibreria Espai Literari (Plaça Joanic)

18h – 20h: Parnass Ediciones (Rambla Catalunya, 26)

David Martí

(El guerrero dormido – El guerrer adormit)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

18h – 19h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

Andreu Martín

(Les escopinades dels escarabatas… – Cicatrius de 1714)

11h – 12h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

12h – 13h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

Gabi Martínez

(Voy)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

17h – 18h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Ignacio Martínez de Pisón

(La buena reputación)

12h – 13h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Judit Mascó

(Las maravillas de la flora)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

_______

Quim Masferrer

(Dietari d’El Foraster)

masferrer

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

15h – 16h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

20h – 21h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Jordi Mata

(1714: Entre dos focs)

mata

11h – 12h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Antinous (Les Rambles, 74)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

16h – 17h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

_______

Dani Mateo

(La risa os hará libres)

mateo

11h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

_______

Megan Maxwell

(Adivina quién soy – Melocotón loco)

maxwell

11h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

Melania G. Mazzuco

(Limbo)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

Risto Mejide

(No busques trabajo. 50 excusas para no autoemplearse)

(Horaris pendents de confirmació)

Eduardo Mendoza

(Toda su obra)

12h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

Juan José Millás

(La mujer loca)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

M. Dolors Millat

(Terra inhòspita)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

18h – 20h: Llibreria La Xaropa (Santa Maria, 5. La Palma de Cervelló)

Francesc Miralles (Wabi-Sabi)

17h – 18h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

Assumpta Miralpeix

(Aprendre de cuinar)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

Ander Mirambell

(Rompiendo el hielo)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 14h: RCD Espanyol (adreça per confirmar)

16h – 17h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

Federico Moccia

(Tú, simplemente tú – Tu, i només tu)

11h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

17h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

Modernet de merda

(Modernet de merda: El manual)

11h – 12h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

16h – 17h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Miquel Molina

(Una flor del mal)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

19h – 20h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

Vis Molina

(Mesa reservada)

11h – 12h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

12h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

Empar Moliner

(Contes infantils contra tot pronòstic)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

M. Victòria Molins

(El regal de la vida)

13h – 14h: Llibreria Claret (Roger de Llúria, 5)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

Carla Montero

(La piel dorada)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

Quim Morales

(Com ser un bon català)

11h – 12h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

19h – 20h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Cristina Morató

(Reinas malditas)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

J. M. Mulet

(Comer sin miedo)

16h – 17h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Joaquim Nadal

(Testimoni de càrrec)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Rafel Nadal

(Quan en dèiem xampany)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Apple Store (Passeig de Gràcia, 1)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Julia Navarro

(Dispara, yo ya estoy muerto – Dispara, jo ja sóc mort)

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Nina

(Amb veu pròpia)

11h – 12h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: Campus (La Rambla, 135)

17h – 18h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

Santiago Niño Becerra

(Diario del crash)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Miguel Noguera

(Ser madre hoy – Mejor que vivir)

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Víctor Nubla

(El regal de Gliese)

13h – 14h: Parada Gigamesh (La Rambla / Tallers)

Alma Obregón

(Objetivo: Tarta perfecta – Objetivo: Cupcake perfecto – Objetivo: Galleta perfecta)

11h – 12h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Lluc Oliveras

(El método Gaudí)

10h – 11h: Llibreria Font del Mimir (Costa i Cuxart, 5)

11h – 12h: Pequod Llibres (Plaça de la Vila de Gràcia)

12h – 13h: Associació de veïns del Farró (Plaça Mañé i Flaquer)

13:30h – 14:30h: Atzavara (Escorial, 94)

Fernando Ónega

(Puedo prometer y prometo)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

Juan Carlos Ortega

(El universo para Ulises)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

Vicenç Pagès Jordà

(Dies de frontera)

11h – 12h: Òmnium (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Alejandro Palomas

(Una madre)

17h – 18h: Pequod Llibres (Plaça de la Vila de Gràcia)

19:30h – 20:30h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

Jordi Palou-Loverdos

(Com el salmó dins l’aigua)

11h – 12h: Fundació Comtal (Forn de la Fonda, 5)

17h – 18h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

Sergi Pàmies

(Cançons d’amor i de pluja – Canciones de amor y de lluvia)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

Jordi Panyella

(Salvador Puig Antich, cas obert)

11h – 12h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

12h – 13h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

16h – 17h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

17h – 18h: La Memòria (adreça per confirmar)

18h – 19h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Cristina Pardo

(Los años que vivimos PPeligrosamente)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

Enric Pardo

(Primera temporada)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

Rosa Maria Pascual

(On vas, Irina?)

16h – 17h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

Marc Pastor

(Bioko)

12h – 13h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

13h – 14h: Pare Manel (Rambla Catalunya amb Gran Via)

16h – 17h: Parada Gigamesh (La Rambla / Tallers)

Albert Pijuan

(El franctirador)

pijuan

16h – 17h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Memòria (Plaça de la Vila de Gràcia)

David Ponce

(Más amor y menos ibuprofeno)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

Sergi Pons Codina

(Mars del Carib)

(Horaris pendents de confirmació)

Marga Pradas

(L’hora del tàper)

15:30h – 16:30h: Centre excursionista Pirenaic (Portal de l’Àngel / Duran i Bas)

18h – 19h: Biblioteca Tecla Sala de L’Hospitalet de Llob. (Rambla Just Oliveras)

Romain Puértolas

(El increíble viaje del faquir que se quedó atrapado en un armario de Ikea)

(L’increïble viatge del faquir que va quedar atrapat en un armari d’Ikea)

11h – 12h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

19h – 20h: Llibreria Jaimes (València, 318)

Josep Puigbo

(Savis: Lluny del silenci i de la queixa)

11h – 12h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

12h – 13h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

13h – 14h: Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

19:30h – 20:30h: Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

Josep-Maria Puigjaner

(Proses per la llibertat de la nació: Dietari del camí a Ítaca)

11h – 12h: Nova Esquerra Catalana (Passeig de Gràcia, 82)

17h – 18h: Llibreria Claret (Roger de Llúria, 5)

Adrià Pujol

(Alteracions)

12h – 13h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

16h – 17h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

Eduard Punset

(El sueño de Alicia – El somni d’Alícia)

11h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Elsa Punset

(El mundo en tus manos – El món a les teves mans)

11h – 12h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

Maria Pilar Queralt del Hierro

(Isabel de Castilla: Reina, mujer y madre – Las damas del Rey)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Llibreria Troa Garbí (Via Augusta, 9)

19:30h – 20:30h: Llibreria Odessa (Francesc Carbonell, 46)

Josep M. Quintana

(Els Clark)

12h – 13h: Fundació Comtal (Forn de la Fonda, 5)

16h – 18h: Espai Mallorca (Plaça de Vicenç Martorell, 1)

18h – 19h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

Albert Rami

(Rami Remeis contra la crisi)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

Pedro J. Ramírez

(La desventura de la libertad)

11h – 12h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Antoni Real

(Salnitre)

13h – 14h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

18h – 19h: Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

19h – 20h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

Dolores Redondo

(El legado en los huesos – El llegat dels ossos)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Rosa Regàs

(Entre el sentido común y el desvarío – Entre el seny i la rauxa)

11h – 12h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

Alfredo Relaño

(Tantos mundiales, tantas historias)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

17h – 18h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

18h – 19h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

Joaquín Reyes

(Realidad a la piedra)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

Joan Ridao

(Contra la corrupció)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

19h – 20h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

Miguel Ríos

(Cosas que siempre quise contarte)

11h – 12h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Antiga Fàbrica Damm (Rosselló, 515)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Walter Riso

(Tota la seva obra)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Manuel Rivas

(Vicente Ferrer – Las voces bajas)

11h – 12h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

18h – 20h: Fundación Vicente Ferrer (adreça per confirmar)

Albert Rivera

(Juntos podemos)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Joan Roca

(Cocina con Joan Roca – Cuina amb Joan Roca)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Maria Carme Roca

(L’enigma Colom)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

16h – 17h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Jordi Roig

(Un segon després de Praga)

14h – 15h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

Teresa Roig

(El arquitecto de sueños – L’arquitecte de somnis)

10h – 11h: Llibreria Font del Mimir (Costa i Cuxart, 5)

11h – 12h: Pequod Llibres (Plaça de la Vila de Gràcia)

12h – 13h: Associació de veïns del Farró (Plaça Mañé i Flaquer)

13:30h – 14:30h: Atzavara (Escorial, 94)

Dani El Rojo

(La venganza del tiburón)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Javier Ruescas

(Live)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

17h – 18h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

David Safier

(¡Muuu! – Mu!)

11h – 12h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

Aro Sáinz de la Maza

(El asesino de La Pedrera)

13h – 14h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

Toni Sala

(Els nois)

12h – 13h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

Rosa Sala Rose i Plàcid Garcia-Planas

(El marqués y la esvástica)

11h – 12h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

Clara Sánchez

(El cielo ha vuelto)

11h – 12h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: TR3SC (Gran Via, entre P. Gràcia i Rambla Cat.)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Rafael Santandreu

(Las gafas de la felicidad – Les ulleres de la felicitat)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

Jordi Santasusagna

(Bandera negra)

12h – 13h: Nova Esquerra Catalana (Passeig de Gràcia, 82)

13h – 14h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

Care Santos

(Desig de xocolata)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

20h – 21h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

Zeneida Sardà

(Cristalls de Bohèmia)

11h – 12h: La Memòria (Plaça de la Vila de Gràcia)

16h – 17h: Fundació Comtal (Forn de la Fonda, 5)

17h – 18h: Llibreria Jaimes (València, 318)

18h – 19h: Bestiari (Plaça Comercial, 12)

Antoni Segura

(Crònica del catalanisme)

13h – 14h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

Pilar Senpau

(Gent que plora en silenci)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Javier Sierra

(El maestro del Prado)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Jordi Sierra i Fabra

(Seis días de diciembre – Sis dies de desembre)

11h – 12h: Etcètera (Rambla Poble Nou / Llull)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

Isabel-Clara Simó

(Tota aquesta gent – La vida sense ell)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

Teresa Solana

(La casa de les papallones)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia, alçada La Pedrera)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Peté Soler

(Estil Barcelona: Tot el que has de saber sobre la moda a Barcelona)

(Estilo Barcelona: Todo lo que debes saber sobre la moda en Barcelona)

13h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: Botiga Gratacós (Passeig de Gràcia, 110)

19h – 20h: Mobile World Centre Movistar (Fontanella, 2)

Toni Soler

(Història de Catalunya, modèstia a part)

12h – 13h: Born (Plaça Comercial, 12)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

Juan Soto Ivars

(Ajedrez para un detective novato)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Pequod Llibres (Plaça de la Vila de Gràcia)

Stern & Jem

(Diario de Estela)

17h – 19h: Pare Manel (Plaça Bonanova)

19h – 20h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

Geronimo Stilton i Tea Stilton

(Tots els seus llibres)

11h – 21h: Carpa pròpia (Passeig de Gràcia / Gran Via)

Pere Tapias

(Tapias variades)

11h – 12h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

12h – 13h: TR3SC (Rambles, davant la Virreina)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

19h – 20h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

Félix Toran

(Atreveix-te a ser un líder – Atrévete a ser un líder)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

20h – 21h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Francesc Torralba

(La revolució de la tendresa – La revolución de la ternura)

13h – 14h: Llibreria Claret (Roger de Llúria, 5)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

David Trueba

(Vivir es fácil con los ojos cerrados: Cuaderno de rodaje y guión)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

19h – 20h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Pilar Urbano

(La gran desmemoria)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

16h – 17h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

Lena Valenti

(Panteras)

17h – 20h: Hotel Sixty Two (Passeig de Gràcia, 62)

Rafael Vallbona

(El tant per cent)

16h – 17h: Llibreria No Llegiu (Amistat, 20)

Coia Valls

(La cocinera – La cuinera)

11h – 12h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

12h – 13h: Campus (La Rambla, 135)

13h – 14h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

16h – 17h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

Mario Vaquerizo

11h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

Daniel Vázquez Sallés

(Si Franco levantara la cabeza)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

20h – 21h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

Manuel Veiga

(Els altres Candels)

13h – 14h: Pequod Llibres (Plaça de la Vila de Gràcia)

19h – 20h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

Pau Vidal

(100 insults imprescindibles)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: FNAC Las Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

19h – 20h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

Santiago Vidal

(Els set pecats capitals de la justícia)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya / Còrsega)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya, 102)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

Teresa Viejo

(Que el tiempo nos encuentre)

11h – 12h: Ben Vil (Rambla Catalunya, 64)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

Enrique Vila-Matas

(Kassel no invita a la lógica)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

Anna Maria Villalonga

(Elles també maten)

10h – 11h: Parada Dracmaycat (Carrer de Sants / Gayarre)

11:30h – 12:30h: Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

15:30h – 16:30h: Llibreria No Llegiu (Amistat, 20)

17h – 18h: Grup del Llibre (Plaça Lesseps)

19h – 20h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

20:30h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Albert Villaró

(Els ambaixadors)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

Anna Vives

(Si creus en mi, et sorprendré)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia / alçada La Pedrera)

13h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

18h – 19h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

Antoni Vives

(I demà, el paradís)

11h – 12h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

13h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

17h – 18h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia, alçada La Pedrera)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

Eduard Voltas

(Carta a un indecís – Carta a un indeciso)

11h – 12h: Pare Manel (Rambla Catalunya amb Gran Via)

12h – 13h: Grup del Llibre (Plaça de la Vila de Madrid)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

18h – 19h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Mr. Wonderful (Angie i Javi)

(Tu idea mola – Cosas no aburridas para ser la mar de feliz)

16h – 17h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

20h – 21h: Fàbrica Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

Carlos Zanón

(Yo fui Johnny Thunders)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Negra i Criminal (La Sal, 5)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Pedro Zarraluki

(Te espero dentro)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Casa del Llibre (Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

Publicat per admin a Llibres