Torna la festa de les rodes a la ciutat!. Diumenge 17 d’abril de 2016


12983306_1276949945667564_1811399205725805167_o_0

Torna la festa de les rodes a la ciutat!. Diumenge 17 d’abril de 2016, entre les 09,30h i les 19h, tots els aficionats i aficionades als esports de roda petita tenen una cita al RODA BARCELONA, el gran esdeveniment que aplegarà els esports de patinatge en les modalitats més populars i més espectaculars.

Veniu, participeu, i gaudiu!

L’Institut Barcelona Esports de l’Ajuntament de Barcelona (IBE) i la Federació Catalana de Patinatge(FCP) organitzen aquesta jornada que estarà farcida d’activitats dirigides per l’ APB – Asociación de Patinadores de Barcelona, Rodats, Club Patí Barcelona, Escola Oficial Patinatge Inline, Inercia, Long School, Roller Artistic BCN Fútbol Club Barcelona (hockey sobre patines), Barcelona Roller Derby, BCN Roller Dance Longboard Mediterranea i l’Associació Patinatge Extrem.

Us esperem a Roda Barcelona! Apunteu-vos-hi i participeu!!

PROGRAMA D’ACTIVITATS PER DISCIPLINES I MODALITATS
(Totes les activitats són gratuïtes. Les classes són obertes a tothom. Per qui no tingui patins hi haurà servei de préstec de patins també gratuït)

PATINATGE DE LLEURE i ACTIVITATS EN FAMÍLIA
9:30 – 11h: Cursa en patins Open (Espai 6)
11h – 11.30h: Classe d’iniciació a patinar (Espai 4.2.1)
11.30h – 12h: Classe de perfeccionament i frenades (Espai 4.2.1)
11.30h – 12h: Jocs familiars en patins (Espai 4.1.2)
12h – 12.30h: Roller Fitness (Espai 4.2.1)
12.30h – 13h: Classe de perfeccionament i frenades (Espai 4.2.1)
13h – 14h: Classe d’iniciació a patinar (Espai 4.2.1)
13.30 – 14.30h: Classe d’iniciació i pràctica (Espai 4.1.2)
14h – 14.30h: Classe d’iniciació esportiva (Espai 4.2.1)
15.30 – 16.30h: Classe d’iniciació a patinar (Espai 4.1.1)

PATINATGE DE VELOCITAT
9:30 – 11h: Mitja marató en patins (Espai 6)
14.30h – 15.30h: Classe d’iniació (Espai 4.2.1)
16.30h – 17.30h: Classe de perfeccionament (Espai 4.1.1)

DESCENS EN LÍNIA
11h – 12.30h: Proves d’iniciació (Espai 1)
12.30h – 14h: Entrenaments lliures competició (Espai 1)
14h – 15h: Competició 1 vs 1 (Espai 1)

MINI DOWNHILL LONGBOARD
15h – 17h: Entrenament circuit obert (Espai 1)
17h – 18:30h: Competició (Espai 1)

LONGBOARD
11h- 15h: Estacions 15’ Iniciació + Avançat (Espai 3)
15h – 18.30h: Zona lliure de pràctica (Espai 3)

ESLÀLOM
18.30h – 19h: Tecnificació (Espai 3)

ROLLER DERBY
11h – 11.30h: Classe d’iniciació (Espai 4.1.1)
11.30h – 12.30h: Classe de perfeccionament (Espai 4.1.1)
13h – 14h: Exhibició (Espai 5)
16.30h – 17.30h: Classe d’iniciació + pràctica (Espai 4.2.1)

PATINATGE ARTÍSTIC
11h – 11.30h: Exhibició (Espai 5)
11h – 12h: Classe d’iniciació (Espai 4.2.2)
13h – 14h: Classe de perfeccionament (Espai 4.2.2)
15h – 16h: Classe d’iniciació i pràctica (Espai 4.2.2)
16h – 16.30h: Exhibició (Espai 5)

HOQUEI PATINS
12h – 13h: Classe d’iniciació (Espai 4.2.2)
14h – 15h: Classe de perfeccionament (Espai 4.2.2)
14.30h – 16h: Partits (Espai 5)
16h – 17h: Classe d’iniciació i pràctica (Espai 4.2.2)

PATINATGE ARTÍSTIC EN LÍNIA (PAL)
12.30h – 13.30h: Classe d’iniciació (Espai 4.1.1)
14h – 14.30h: Show (Espai 5)
15.30h – 16.30h: Classe d’iniciació i perfeccionament (Espai 4.1.2)

ROLLER DANCE
11h – 11.30h: Classe d’iniciació (Espai 4.1.2)
13.30h – 14h: Classe d’iniciació i pràctica (Espai 4.1.1)
17h – 17.30h: Show (Espai 5)
17.30h – 19h: Roller Disco (Espais 4.1.1, 4.1.2, 4.2.1 i 4.2.2)

FREESTYLE
12h – 12.30h: Classe d’iniciació (Espai 4.1.2)
13.30 – 14.30h: Classe d’iniciació i pràctica (Espai 4.1.2)
15.30h – 16.30h: Roller Jam Freestyle (Espai 4.2.1)
16.30h – 17h: Exhibició (Espai 5)
17h – 17.30h: Classe de perfeccionament (Espai 4.2.2)

HOQUEI LÍNIA
11.30h – 13h: Partits (Espai 5)
12.30h – 13.30h: Classe d’iniciació (Espai 4.1.2)
14.30h – 15.30h: Classe de perfeccionament (Espai 4.1.2)
16.30h – 17.30h: Tecnificació i tècnica (Espai 4.1.2)

PATINATGE EXTREM
11h – 12h: Classe d’iniciació (Espai 4.4.1)
12h – 14h: Entrenaments lliures (Espai 4.4.1)
14h – 15h: Classe d’iniciació (Espai 4.4.1)
15h – 16h: Open Battle Rail Bcn (Espai 4.4.1)
16h – 17h: Classe d’iniciació (Espai 4.4.1)
17h – 19h: Battle Rail Contest Pro (Espai 4.4.1)

SKATE
11h – 14h: Classe d’iniciació (Espai 4.4.2)
15h – 16h: Competició Amateur amb calaixos i baranes (Espai 4.4.2)
16h – 17.30h: Competició Pro amb calaixos i baranes (Espai 4.4.2)