Les Estrelles de la dansa de les més prestigioses companyies del món presents a l’escenari del Gran Teatre del Liceu (22 de juliol)


Les Estrelles de la dansa de les més prestigioses companyies del món presents a l’escenari del Gran Teatre del Liceu

Dues úniques funcions, en les que es podrà gaudir d’algunes de les coreografies més emblemàtiques del repertori clàssic així com de reconeguts coreògrafs del moment.

Chroma, Penumbra i  Sylvia, interpretades en primícia a Barcelona per algunes de les nostres estrelles convidades, acaben de conformar una programació d’originalitat indiscutible i que l’espectador no es pot deixar perdre.

header_stargales2

 

 

 

Fitxa artística

DIRECCIÓ ARTÍSTICA
Leo Sorribes i Elias Garcia
DIRECTOR DE PRODUCCIÓ
Javier Bagà
DIRECCIÓ TÈCNICA
Pere Anglada

Repartiment

Primera Ballarina Royal Ballet Lauren Cuthbertson
Ballarina Ballet Nacional de Portugal Rebecca Storani
Primera Ballarina Teatre Mariinsky Kristina Shapran
Primera Ballarina Het Nationale Ballet Anna Ol
Primera Ballarina New York City Ballet Ashley Bouder
Primera Ballarina Zurich Opera House Viktorina Kapitonova
Primera Ballarina Stanislavsky Theater Anastasia Limenko
Ballarina Ballet de Catalunya. Alexandra Urcia
Ballarina Ballet de Catalunya Rosanna Morelli
Primera Ballarina del Stuttgart Ballet Alicia Amatriain
Primer Ballarí Royal Ballet Vadim Muntagirov
Primer Ballarí Teatre Mariinsky Timur Askerov
Primer Ballarí Het Nationale Ballet Semyon Velichko
Primer Ballarí New York City Ballet Gonzalo Garcia
Primer Ballarí Berlin Staatsoper Dinu Tamzlacaru
Primer Solista Royal Ballet Eric Underwood
Primer Ballarí Stanislavsky Theater Saryal Afanasev
Solista del Wiener Staatsoper Mihail Sosnovschi
Solista del Stuttgart Ballet Martí Paixà

 

*El repartiment pot patir variacions, les quals no suposen un canvi substancial de l’espectacle.

COMPRAR

JULIOL 2017

22 Dissabte 17:00
22 Dissabte 21:00

Primera part 45m
Entreacte 20m
Segona part 45m

Durada total aproximada 1h 50m

PROGRAMA 1 (17h)

Primera part

Sylvia (Pas de Deux)
Coreografia: Frederick Ashton
Música: Leo Delibes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i Vadim Muntagirov

Romeo i Julieta (Pas de Deux)
Coreografia: Leonid Lavrosvsky
Música: Sergei Prokófiev
Intèrprets: Kristina Shapran i Timur Askerov

Le Corsaire (Pas de Deu)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus, Adolphe Adam
Intèrprets: Liudmila Konovalova i Mihail Sosnovschi

Penombra (Pas de Deux)
Coreografia: Remy Wörtmeyer
Música: Serguéi Rachmáninov
Intèrprets: Anna Ol  i Semyon Velichko

Tchaikovsky (Pas de Deux)
Coreografia: George Balanchine
Música: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Intèrprets: Ashley Bouder i Gonzalo Garcia

Segona part

El Carnaval de Venècia (Satanella)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Cesare Pugni
Intèrprets: Viktorina Kapitonova i Dinu Tamzlacaru

Lightness in Spirit
Coreografia: Katarzyna Kozielska
Música: Peace Piece (Bill Evans)
Intèrprets: Alicia Amatriain i Martí Paixà

Flames de París (Pas de Deux)
Coreografia: Vasily Vainonen
Música: Boris Asafyev
Intèrprets: Rebecca Storani  i Vadim Muntagirov

Chroma (Pas de Deux)
Coreografia:  Wayne McGregor
Música: Joby Talbot & The White Stripes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i Eric Underwood

Don Quixot (Pas de Deux)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus
Intèrprets: Anastasia Limenko i Saryal Alfanasev

(Pas de Deux, Variacions i Coda)
Alexndra Urcia i Rosana Morelli (Variacions)

Coda Final
Tots els ballarins

*El programa pot patir variacions.

PROGRAMA 2 (21h)

Primera part

Sylvia (Pas de Deux)
Coreografia: Frederick Ashton
Música: Leo Delibes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i Vadim Muntagirov

Romeo i Julieta (Pas de Deux)
Coreografia: Leonid Lavrosvsky
Música: Sergei Prokófiev
Intèrprets: Kristina Shapran i Timur Askerov

Le Corsaire (Pas de Deu)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus, Adolphe Adam
Intèrprets: Liudmila Konovalova i Mihail Sosnovschi

Penombra (Pas de Deux)
Coreografia: Remy Wörtmeyer
Música: Serguéi Rachmáninov
Intèrprets: Anna Ol  i Semyon Velichko

Tchaikovsky (Pas de Deux)
Coreografia: George Balanchine
Música: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Intèrprets: Ashley Bouder i Gonzalo Garcia

Segona part

El Carnaval de Venècia (Satanella)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Cesare Pugni
Intèrprets: Viktorina Kapitonova i Dinu Tamzlacaru

Lightness in Spirit
Coreografia: Katarzyna Kozielska
Música: Peace Piece (Bill Evans)
Intèrprets: Alicia Amatriain i Martí Paixà

Flames de París (Pas de Deux)
Coreografia: Vasily Vainonen
Música: Boris Asafyev
Intèrprets: Rebecca Storani  i Vadim Muntagirov

Chroma (Pas de Deux)
Coreografia:  Wayne McGregor
Música: Joby Talbot & The White Stripes
Intèrprets: Lauren Cuthbertson i Eric Underwood

Don Quixot (Pas de Deux)
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus
Intèrprets: Anastasia Limenko i Saryal Alfanasev

(Pas de Deux, Variacions i Coda)
Alexndra Urcia i Rosana Morelli (Variacions)

Coda Final
Tots els ballarins

*El programa pot patir variacions.